صفحه اصلي
---
كلاسهاي آموزشي
    ---
فرم عضويت در سايت   Login
 

ارسال مقالات ساخت شما
معرفي مدل كاران سازنده

تعداد كاربر سايت : 2238

وبسايتهاي مرتبط
Aero Space Engineering Center
  

Car info
 
 
Car info
   
 
برگزاري کلاس رايگان آموزش ساخت در تاريخ 22 مرداد
نوشته شده در تاريخ : 95/05/24     تعداد بازديد : 60


در جهت آشنايي مختصري با ساخت هواپيماي راديو کنترل ، مديران موسسه ساخت و پرواز  تصميم گرفتند که يک کلاس رايگان را در تاريخ 22 مرداد ماه سال 95 برگزار  نمايند .
برگزاري اين کلاس ، بمدت دو هفته  قبل از برگزاري در شبکه هاي اجتماعي و همچنين وب سايت ، اطلاع رساني گرديد که 38 نفر از دوستان در کلاس ثبت نام کرده در روز برگزاري ، فقط 18 نفر از دوستان در کارگاه ساخت و پرواز حضور داشتند و طبق معمول ، غايب زياد داشتيم .

در ابتدا ، آقاي حسنلو به دوستان حاضر خيرمقدم گفته و مقدمه مختصري را بيان کردند . ايشان در ادامه خاطر نشان کردند که مدل اف 22 تيغه اي بدليل سادگي ساخت براي اين کلاس در نظر گفته شده است ولي بايد دقت داشته باشيد که برخلاف ساخت خيلي آسان ، پرواز دادن اين مدل خيلي سخت بوده و توصيه اکيد ميشود که افراد مبتدي حتما با کمک يک مدلر حرفه اي اقدام به پرواز آن اقدام نمايند .

در اين کلاس ، يک مدل اف 22 تيغه اي توسط استاد کلاس از مرحله برش تا انتها ساخته شده و توضيحات و نکات مهم نيز به کارآموزان گفته شد . بعد از اتمام ساخت بدنه ، نوبت به نصب تجهيزات و وسايل الکترونيکي مانند موتور ، سروها و .... غيره رسيد .

در اين بخش هم توضيحاتي ارائه شد که ميتوان بصورت زير تقسيم بندي نمود :
-- موتور براسلش و تفاوتهاي آن با موتور براش معمولي
-- اسپيد کنترل و دليل وجود آن براي موتورهاي براشلس و نحوه استفاده از آن
-- معرفي باطري ليپو و تفاوت عملکرد آن با باطريهاي ديگر و همچنين نکات مهم استفاده از آن
-- راديو کنترل و نحوه نصب فرامين کنترلي به گيرنده ها
-- مرکز ثقل اين مدل  و محل مناسب براي نصب باطري
--........

در انتهاي کلاس نيز ، بعد از آماده شدن مدل ساخته شده ، با نصب باطري شارژ شده ، مدل ما آماده اولين پرواز آزمايشي خود بود . براي پرواز ، يکي از دوستان قديمي اقدام به پرتاب آن با دست نموده و مدل به آرامي در دل آسمان شروع به اوج گرفتن نمود .

بعضي از دوستان ، با تعجب فراوان به مدلي که فقط در 4 ساعت ساخته شده و الان به آرامي و نرمي کامل در حال پرواز بود ، نگاه ميکردند و هنوز باور نداشتند که يک مدلي با اين سرعت هم ميتواند ساخته شده و پرواز هم بکند .

در ادامه نگاهي مي اندازيم به تصاويري از برگزاري اين کلاس آموزشي رايگان در کارگاه ساخت و پرواز .


 

<h6> فروش هواپيماي راديو كنترل الكتريكي و سوختي - فروش قطعات - چوب بالسا - تالار گفتگو و انجمن تخصصي ساخت و پرواز هواپيماي مدل كنترل از راه دور - برگزاري دورهاي آموزشي ساخت و پرواز - وب سايت تخصصي ساخت و پرواز - مقالات آموزشي براي ساخت و پرواز انواع هواپيماهاي مدل - برگزاري كلاس و كارگاه آموزش ساخت و پرواز هواپيماهاي راديو كنترلي قابل پرواز در مدارس و مراكز آموزشي - ويديوهاي مدلهاي دست ساز - دوره‌هاي ساخت هواپيماي مدل - آموزش ساخت و خلباني هواپيماهاي مدل - برگزاري دورهاي آموزشي ساخت و پرواز - دانلود رايگان انواع نقشه هواپيماهاي مدل آموزش ساخت هواپيماهاي مدل در تهران -- آموزش ساخت و پرواز هواپيماهاي مدل کنترل از راه دور -- دوره‌هاي طراحي و ساخت هواپيماي مدل </h6>